Radiologia Polska

„Przydałaby się strona internetowa poświęcona radiologii, na której zostałyby opisane jednostki chorobowe, tak jak ma to miejsce na tych wszystkich zagranicznych portalach. Młodzi radiolodzy i rezydenci świetnie sobie radzą z angielskim, ale dla mnie czytanie po angielsku jest problematyczne.”

– pewien radiolog z 25 letnim doświadczeniem* powiedział do mnie te słowa, gdy byłem jeszcze studentem medycyny.

Na przestrzeni tych wszystkich lat studiów ja również korzystałem z portali zagranicznych poświęconych radiologii. O ile dla mnie język angielski nie stanowił żadnego ograniczenia w zdobywaniu wiedzy, tak dość szybko zauważyłem niedostatek artykułów w języku polskim, które potrafiłyby nadążać za coraz bardziej rozbudowaną terminologią angielską.

Zauważyłem, że brakuje w Polsce darmowej strony internetowej, dostępnej dla każdego, w pełni poświęconej radiologii, która podjęłaby się usystematyzowania wiedzy radiologicznej. Takiej strony, która pomogłaby znaleźć potrzebne specjalistyczne informacje radiologom, rezydentom, elektroradiologom, technikom elektroradiologii, doktorantom oraz wszystkim medykom i niemedykom zainteresowanych diagnostyką obrazową.

Projekt utworzenia największej, darmowej, dostępnej dla wszystkich bazy artykułów radiologicznych nazwałem „Biblioteką Treści.” Utworzenie Biblioteki Treści jest procesem, który mam nadzieję przyczyni się do przyspieszania prac nad rozwojem i wdrożeniem najnowszych osiągnięć techniki do świata radiologii. Biblioteka Treści jest oddana w ręce społeczności medycznej. Zbudujmy wspólnie radiologię polską. Wprowadźmy wspólnie radiologię polską w XXI wiek.

Czym jest, a czym nie jest RADIOLOGIA POLSKA.PL

RADIOLOGIA POLSKA.PL jest projektem którego nadrzędnym celem jest dostarczanie sprawdzonej, darmowej i rzetelnej wiedzy z zakresu radiologii.

RADIOLOGIA POLSKA.PL to nie tylko portal, ale również projekt szkoleń i budowania nowych przestrzeni w Internecie, które mają na celu integrowanie środowiska lekarskiego.

RADIOLOGIA POLSKA.PL jest projektem, który ma na celu zintegrowanie środowiska medycznego wokół tematyki radiologii.

RADIOLOGIA POLSKA.PL nie jest portalem, na którym świadczone są porady lekarskie, medyczne i nie stanowi też w żadnym wypadku jakiejkolwiek usługi medycznej. Treści naukowe na tej stronie nie zastąpią konsultacji medycznej, ani również opinii lekarskiej.

Identyfikacja wizualna RADIOLOGII POLSKIEJ

Symbolem Radiologii Polskiej jest dąb, który reprezentuje: długowieczność, siłę, mądrość i wytrzymałość. Drzewo to odegrało kluczową rolę w legendzie o Lechu, Czechu, Rusie, a więc w powszechnej świadomości istnieje od początku państwa polskiego. 

Dąb radiologii polskiej ma swoją koroną nawiązywać do mózgu. 5 kolorów umieszczonych w koronie drzewa ma odpowiednio reprezentować główne gałęzie radiologii: rentgenografię, tomografię komputerową, ultrasonografię, rezonans magnetyczny oraz sztuczną inteligencję. Postać chłopca sięgającego gwiazdki jest nawiązaniem do inwestowania w przyszłość i energii życiowej, która towarzyszyła powstaniu radiologii polskiej.

*tym radiologiem, który zainspirował mnie do stworzenia Radiologii Polskiej jest moja mama, za co jej serdecznie dziękuję.

lek. Dominik Kobylarek

Sprawdź nasz kanał na YouTubie


Rozwijamy Radiologię Polską również poprzez kanał na YouTube. W ciągu roku akademickiego 2021/2022 będziemy wprowadzać pierwsze darmowe filmy o treści radiologicznej dostępne dla wszystkich. Program rozwijany będzie we współpracy kanałem "Z powołania."

Dodaj artykuł
Radiologia Pol Youtube
Patrnerzy Radiologii Polskiej
Patrnerzy Radiologii Polskiej
Patrnerzy Radiologii Polskiej
Patrnerzy Radiologii Polskiej
Patrnerzy Radiologii Polskiej