19 kwietnia 2022

5 powodów, dla których webinary zrewolucjonizowały edukację!

Webinary zrewolucjonizowały edukację na całym świecie. W czasie pandemii COVID-19 webinary odsłoniły swój potencjał na niespotykaną dotąd skalę. Uniwersytety zaczęły zauważać liczne korzyści płynące z tej formy kształcenia, co przełożyło się na przeprowadzanie licznych wykładów w formie online. 

Dla uczestników szkoleń online zdecydowaną zaletą było to, że nie musieli tracić więcej czasu na dojazdy do budynku, w którym znajdowała się sala wykładowa, co w praktyce oznaczało oszczędność czasu. Korzyść dotyczyła zarówno słuchaczy jak i wykładowców.

Tendencja światowa przełożyła się na coraz większą liczbę szkoleń organizowanych w formie zdalnej. 

Jakie są dodatkowe korzyści płynące z uczestnictwa w webinarach zarówno dla uczestników jak i wykładowców?

Poznaj 5 powodów, dla których webinary zdobyły swoją popularność!

Po pierwsze: oszczędność

Tak jest. Oszczędność działa jak magnes na poznaniaków. Być może jest to jeden z powodów, dlaczego to właśnie w Wielkopolsce tak prężnie rozwija się sektor edukacji online!

Oszczędność czasu – ze względu na brak konieczności dojazdów oraz oszczędność pieniędzy, ponieważ uczestnicy oraz organizatorzy nie muszą ponosić dodatkowych opłat między innymi za wynajem przestrzeni na potrzeby zorganizowania wydarzenia w formie stacjonarnej.

Po drugie: skala

Webinary w przeciwieństwie do wydarzeń stacjonarnych praktycznie nie mają ograniczeń co do liczby uczestników. Oznacza to, że niższymi nakładami w porównaniu z wydarzeniami stacjonarnymi organizatorzy mogą gościć większą liczbę uczestników.

Po trzecie: wygoda

Chyba każda osoba, która czyta ten artykuł pamięta te liczne niewygodne krzesła, te nieklimatyzowane pomieszczenia, tę konieczność dobierania ubioru do okazji. Webinary pozwoliły na większą swobodę i wygodę. Kto raz spróbował uczestnictwa w webinarze na własnej kanapie i w ulubionym stroju domowym, ten doskonale wie, o czym mowa!

 Po czwarte: większa liczba narzędzi

Przestrzeń online pozwala przeprowadzać liczne quizy, testy, puszczać filmy, czy przeprowadzać ankiety. Ponadto uczestnicy szkoleń RÉSONNEZ oraz Poznańskiej Szkoły Radiologii mogą cieszyć się z certyfikatów, powtórek, ankiet, czy możliwości pobierania skryptów w trakcie szkolenia, które pozwalają utrwalić zdobytą wiedzę.

Po piąte: wyższa jakość odbioru

Oglądając webinar na swoim komputerze można zdecydowanie czuć się, jak osoba która siedzi w pierwszym rzędzie w sali wykładowej. Głośność można regulować, jasność ekranu również… a poza tym robienie zdjęć na wykładzie w formie webinaru ujdzie każdemu płazem 😉

Oczywiście lista tych korzyści jest znacznie dłuższa. Webinary między sobą zdecydowanie się różnią, jednak niezależnie od tego, kto organizuje webinar, korzyści dla uczestników szoleń zawsze są te same.

Sprawdź podobne materiały


Sprawdź nasz kanał na YouTubie


Rozwijamy Radiologię Polską również poprzez kanał na YouTube. W ciągu roku akademickiego 2021/2022 będziemy wprowadzać pierwsze darmowe filmy o treści radiologicznej dostępne dla wszystkich. Program rozwijany będzie we współpracy kanałem "Z powołania."

Dodaj artykuł
Radiologia Pol Youtube
Patrnerzy Radiologii Polskiej
Patrnerzy Radiologii Polskiej
Patrnerzy Radiologii Polskiej
Patrnerzy Radiologii Polskiej
Patrnerzy Radiologii Polskiej